Spływy kajakowe Wisła 

Trasa I
Góra Kalwaria - Warszawa 

Spływ kajakowy na trasie Góra Kalwaria - Warszawa - ok 35 kilometrów niezwykle urozmaiconego szlaku wodnego. Oprócz tego co zostało opisane na poprzednich odcinakach, tu należy powiedzieć o miejscach takich jak: ujście Świdra oraz Jeziorki, a przede wszystkim widok który wieńczy naszą całodniową wyprawę czyli panorama Warszawy spod mostu Siekierkowskiego - z tej perspektywy nawet Warszawa wygląda pięknie ;) Po drodze mamy również podziwiać nowy most Południowy - z tej perspektywy wygląda równie dobrze. 

Spływy kajakowe po Wiśle to dobrze spędzony czas. Nie wiesz co robić w weekend blisko Warszawy? Chodź na kajak.

Na trasę wypuszczamy do godziny 12.00 Maksymalny czas spływu to 8 godzin.Koszt: 120 pln / kajak 2os, 100 pln / kajak 1os

Czas: od 6h do 12h

Trasa II
Brzumin - Gassy

Dzisiaj chcieliśmy rozebrać dla Was na czynniki pierwsze super trasę. Przepiękny odcinek Wisły liczący 19 kilometrów. Spływ rozpoczynamy w miejscowości Brzumin. Zanim do niego dotrzemy miniemy Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku naszą lokalną perełkę.  

Startujemy z małej plaży. Wisła w tym miejscu jest szeroka i majestatyczna a prąd wartki. Płyniemy głównym nurtem który prowadzić nas będzie wzdłuż największej Wiślanej wyspy w naszej okolicy - Wyspa Rembezy ( warto zajrzeć na stronę wyspy aby dowiedzieć fascynujących rzeczy na jej temat). 

W połowie długości wyspy główny nurt zmienia stronę i biegnie przy prawym brzegu aż do główki tamy wchodzącej w głąb wody. Jest to miejsce w którym nurt jeszcze bardziej przyspiesza. 

Z prawej wysoki brzeg i przeszkoda ( główka tamy ) a z lewej piaszczysta łacha. W tym miejscu jesteśmy wystrzeleni z powrotem na lewy brzeg który nadal jest brzegiem Wyspy Rembezy. Jest on charakterystyczny - wysoki ( podmyty przez silny prąd ) z licznymi powalonymi drzewami. ( w tym miejscu należy uważać na wystające kłody ). 

Po około 500 metrach dopływamy do "Tamy Wojskowej w Górze Kalwarii" - miejsca startu innej z naszych tras. W tym miejscu mamy pokonane 7 z 19 kilometrów. 

Bramę kolejnych 12 otwiera most kołowy w Górze Kalwarii za nim zaś ujrzymy most kolejowy. Po minięciu obu Wisła zmienia swój charakter, staje się szersza i spokojniejsza - chociaż wymagająca większej uwagi. Od tego miejsca przy niskim stanie wody musimy po prostu jej szukać. Uważać należy również na zalane pozostałości ostróg ( przy prawym brzegu ). Jest to odcinek Rezerwatu Przyrody Łach Brzeskich o czym świadczyć mogą chociażby czerwone tabliczki na brzegach wysp. 

Po minięciu Łach Brzeskich czeka nas " prosta droga" do Gassów. A kiedy będziemy wiedzieli, że to one ??
W sezonie nic prostszego - po jedynym promie w okolicy. A poza sezonem? Po tamie wychodzącej głęboko w wodę na lewym brzegu. 

Meta spływu usytuowana jest w zacisznym zakolu pomiędzy tamą a brzegiem. Tak wygląda 19 kilometrów spokojnego pływania. W jakim czasie możemy go pokonać? Wszystko zależy od tego jak bardzo chcemy delektować się przyrodą. Jednym wystarczają 2 godziny a innym cały dzień.


Ciekawe ile Wy czasu poświęcicie na ten odcinek ??

Kiedy chcecie sprawdzić ??


Koszt:  100 pln / kajak 2os,90 pln / kajak 1os

Czas: od 2h do 5h