Spływy kajakowe Jeziorka

I trasa
Spływ kajakowy
Łoś - Piaseczno

Trasa spływu na tym odcinku rzeki liczy 16 kilometrów. Start usytuowany jest w miejscowości Łoś przy moście kołowym na Jeziorce. Odcinek ten idealnie nadaje się na aktywne spędzenie czasu nieopodal Warszawy.  Rzeka w tym miejscu  silnie meandruje co sprawia, że na pewno nie będziemy się nudzić. Aby weekend w kajaku był aktywny zadbają również sporadyczne naturalne przeszkody. Powalone  drzewa, jedne przez wiatr inne przez bobry pozwolą nam "powalczyć" z przyrodą. Po drodze czekają nas również dwie stałe przeszkody w postaci jazów. 

Na trasę Łoś - Piaseczno powinniśmy zaplanować cały dzień.  


Koszt:  100 pln/kajak 2 os,  90 pln/kajak 1 os  


II Trasa

Spływ Kajakowy
Piaseczno - Konstancin-Jeziorna  

Piaseczno Al. Kasztanów 40 ( pod mostem kolejowym) - Konstancin Jeziorna - pomost przy Starej Papierni. 14 kilometrów urokliwej rzeki którą podzielić możemy na 3 etapy gdzie każdy ma inny charakter.


Etap 1- Mapa

Al. Kasztanów 40 - Śluza Pólko. Pierwsza część to 5 kilometrów spokojnego pływania. Po drodze czeka Nas jedna 

( łatwa przeszkoda ). Na pierwszy etap poświęcamy ok 1 h 20 minut. Kończymy go przy śluzie na Pólko. Jest to miejsce gdzie musimy wysiąść i przenieść kajak po lewym brzegu. Jest to również doskonale miejsce na rozprostowanie nóg i naładowanie baterii przed kolejnymi etapami.

Stopień trudności - łatwy

Etap 2 - Mapa

Śluza Pólko - Betonowy próg po kolejce wąskotorowej.
Ten etap to 6 kilometrów zupełnie innego pływania. Rzeka w tym miejscu bardziej meandruje, uważać należy na konary wystające z wody. Po drodze znajdziemy kilka przeszkód które będą wymagały od Nas większego skupienia. Odcinek zaś odpłaci nam za to przyjemnym chłodem i kojący cieniem w upalne letnie dni. Końcem etapu jest charakterystyczny betonowy próg w poprzek rzeki. Przeszkodę tą pokonujemy napływając na nią prostopadle. Kajak przepływa przez próg delikatnie się kołysząc.


Stopień trudności - średni

Etap 3 - Mapa

Próg - Pomost Stara Papiernia
Ostatni 3 kilometrowy odcinek. Początkowo kilka gałęzi do ominięcia następnie po wpłynięciu do Parku Zdrojowego rzeka szeroka pozbawiona przeszkód. Spływ kończymy na drewnianym pomoście przy Starej Papierni.
Stopień trudności  - łatwy

Wiesz co Cię czeka, nie ma co zwlekać chwyć za telefon i rezerwuj kajak.


Koszt: 80 pln/kajak 2 os, 70 pln/kajak 1 os


A może chcesz rozpocząć lub zakończyć swoją przygodę w innym miejscu?? 

Polecamy również trasy - Zawodne - Łoś, Prażmów - Łoś, Gościeńczyce - Łoś