Spływy kajakowe Jeziorka

Łoś - Piaseczno

Trasa spływu na tym odcinku rzeki liczy 16 kilometrów. Start usytuowany jest w miejscowości Łoś przy moście kołowym na Jeziorce. Odcinek ten idealnie nadaje się na aktywne spędzenie czasu nieopodal Warszawy.  Rzeka w tym miejscu  silnie meandruje co sprawia, że na pewno nie będziemy się nudzić. Aby weekend w kajaku był aktywny zadbają również sporadyczne naturalne przeszkody. Powalone  drzewa, jedne przez wiatr inne przez bobry pozwolą nam "powalczyć" z przyrodą. Po drodze czekają nas również dwie stałe przeszkody w postaci jazów. 

Na trasę Łoś - Piaseczno powinniśmy zaplanować cały dzień.  


Koszt: 80 pln/kajak 2 os, 70 pln/kajak 1 os  


Piaseczno - Konstancin-Jeziorna  

Spływy kajakowe w Piasecznie rozpoczynamy za wysokości Stadionu Miejskiego ( 1 Maja 16 05-500 Piaseczno ). 

Po zwodowaniu kajaków w przygotowanym do tego miejscu czeka nas 3-4 h przygoda. Na trasie liczącej 14 kilometrów czekać na nas będzie jedna stała przeszkoda w postaci jazu na rzece. Przeszkodę zalecamy ominąć po lewym brzegu. Kajaki przeciągamy na drugą stronę i ruszamy w na kolejne kilometry wyprawy. 

Za jazem rzeka zmienia swój charakter, brzegi stają się wyższe a drzew przybywa. Niewątpliwie w gorące letnie dni daje to ukojenie od prażącego słońca. Charakterystyczną przeszkodą tuż przed wpłynięciem do Parku Zdrojowego jest betonowy próg w poprzek rzeki. Jednak szybko okazuje się, że z przeszkody robi nam się atrakcja. Czemu? Ponieważ napływamy na nią prostopadle a kajak bezpiecznie pokonuje różnicę poziomów przysparzając uśmiech na twarzach uczestników spływu.  Od tego miejsca zostaje nam 40 minut do mety w Konstancinie - Jeziornej. Kolejny raz zmienia się również sama rzeka. Przestaje aż tak bardzo meandrować, zwalnia swój bieg.  Przepływamy przez cały Park Zdrojowy aż naszym zobaczymy kolejny Jaz. Tej przeszkody nie będziemy już mijać ponieważ kilka metrów przed nią skręcamy w prawo na drewniany pomost gdzie kończymy spływ z Piaseczna. 


Koszt: 70 pln/kajak 2 os, 60 pln/kajak 1 os


A może chcesz rozpocząć lub zakończyć swoją przygodę w innym miejscu?? 

Polecamy również trasy - Zawodne - Łoś, Prażmów - Łoś, Gościeńczyce - Łoś